Ubytování na ostrově

Následující řádky budou sloužit především pro návštěvníky, kteří plánují návštěvu Ibizy bez cestovní kanceláře, tzv. na vlastní pěst. Při výběru vhodného ubytování na Ibize lze ušetřit poměrně zajímavý finanční obnos, avšak jak již to tak bývá, budete při tom muset oželet určitou dávku luxusu a nadstandardních služeb.

Hlavním kritériem, které rozhoduje o ceně ubytování, je především doba, ve kterou se rozhodnete Ibizu navštívit. Ubytování je pochopitelně dražší během hlavní sezóny, která trvá v měsících červenci a srpnu. Před či po sezóně (duben, květen, září, říjen) pořídíte ubytování o poznání levněji.

Nabídka ubytovacích kapacit je na Ibize skutečně pestrá. Hlavu zde můžete složit v levnějších hostelech, klasických upravených a čistých rodinných hotelech, ale také ve skutečně luxusních hotelových komplexech, kde se budete mít doslova jako v ráji. Levné hostely návštěvníkům často nabízejí pouze společné sprchy pro celé patro, jednodušeji zařízené pokoje apod. Obrovskou bonusem oproti luxusnějším hotelům je však samozřejmě ušetřená pěkná částka peněz, které můžete radši utratit za poznávání místní kultury.

Pokud na Ibizu vyrážíte za zábavou, pak se zajisté oplatí hledat si ubytování nacházející se v blízkosti městského centra, odkud to bude do tradičních tanečních klubů jen pár minut chůze. Opět je tento luxus vykoupen menším háčkem v podobě většího hluku, který na vás během noci čeká. Není to ale nic, čím byste se měli stresovat.

Neocenitelným pomocníkem pro všechny cestovatele jsou v dnešní době srovnávací a bookingové servery, kde se o vámi vybraném hotelu dozvíte to dobré i špatné a budete tak předem vědět, co na vás na místě čeká.

Comments are closed.