Ostrov Ibiza

Tento nenápadný ostrov, který se nachází ve Středozemním moři nedaleko od španělských břehů, se každé léto stává rájem turistů z celého světa. Zdejší vyhlášená turistická letoviska, která všem návštěvníkům nabízí nejenom překrásné písečné pláže a teplé, čisté moře, ale především také bohatou nabídku zábavy, o kterou se starají místní vyhlášené taneční kluby a tradiční hospůdky. Ibiza uspokojí jak mladé návštěvníky toužící po zábavě, tak starší výletníky, kteří se chtějí především rekreovat a relaxovat.

Ostrov Ibiza obecně

Ibiza, v katalánštině nazývána Eivissa, je ostrov nacházející se přibližně sto kilometrů od španělských břehů. Ibiza je součástí souostroví Baleáry, kam patří například ještě známé ostrovy Mallorca a Menorca. Celý ostrov omývají klidné vody českým občanům velmi dobře známého Středozemního moře. Rozloha celého ostrova je přibližně 571 kilometrů čtverečních, na kterých stabilně pobývá něco málo přes sto tisíc obyvatel.

Největším a zároveň také hlavním městem ostrova Ibiza je stejnojmenné historické město, které patří k hlavním magnetům na turisty, kterými celý ostrov disponuje. Mezi největší zdejší lákadla patří především historické části města, přístav či vyhlášené uličky plné tradičních hospůdek, které pravidelně ožívají ve večerních hodinách. Mladší návštěvníky to bude zase táhnout především do známých tanečních klubů, kterými je Ibiza proslulá takřka po celém světě.

Povrch celého ostrova je velmi členitý a značnou část ostrova pokrývají lesy. Ze všech ostrovů baleárského souostroví je na Ibize vůbec nejvíce zeleně. Pobřeží Ibizy měří celkem 210 km a kromě vždy upravených dlouhých pláží je z velké části tvořeno útesy. Nejvyšším vrcholem ostrova je Sa Talaia měřící 475 m.

Vzhledem k tomu, že je Ibiza velmi oblíbenou přímořskou destinací, pak je zcela pochopitelné, že zde panují velmi vysoké teploty, ze kterých budou všichni milovníci sluníčka a tepla u vytržení. Zdejší průměrná roční teplota je přibližně 18,5°C, přičemž nejtepleji je zde v červenci a srpnu. Typická pro Ibizu jsou suchá a teplá léta a mírné zimy s poměrně malým množstvím srážek. Slunce zde svítí průměrně téměř 3000 hodin v roce. Pokud se chcete vyhnout těm nejvyšším teplotám, pak jsou ideálními měsíci pro návštěvu měsíce září a říjen, kdy si ještě moře drží svou teplotu lehce pod 25°C.

Comments are closed.