Jak cestovat po ostrově

Byla by obrovská škoda strávit dovolenou na Ibize, během které byste pobyt na tomto jedinečném místě omezili výhradně na pohyb mezi vaším ubytováním a nejbližší pláží. Ostrov Ibiza je natolik zajímavý kousek světa, že se vám rozhodně oplatí, když oželíte nějaký ten den ležení na pláži a vydáte se objevovat krásy různých koutů ostrova. Prostředků, kterými se můžete po Ibize pohybovat, se vám nabízí hned několik. Pojďme si některé z možných způsobů dopravy po Ibize blíže představit.

Vycházet budeme ze situace, kdy jste se na Ibizu dostali tak, jako většina zdejších návštěvníků, tedy letecky, bez vlastního vozu a dalších dopravních prostředků. Velmi komfortním způsobem dopravy po Ibize je vypůjčení auta. Autopůjčovny jsou na Ibize velmi rozšířené a nacházejí se na všech frekventovaných místech – v blízkosti letiště, většiny měst či vyhlášených turistických letovisek. Auto si můžete nechat přistavit přímo k vašemu hotelu a to prostřednictvím zaměstnanců autopůjčoven, kteří pravidelně navštěvují ubytovací kapacity ve městech a nabízejí vozy přímo turistům.

Další možností jak se rychle přemístit z jednoho místa na druhé, je cesta taxíkem. Taxík není pochopitelně úplně nejlevnější možností dopravy po Ibize, avšak při větším množství pasažérů se zajisté jedná o zajímavou alternativu. Taxíky ve větších městech naleznete na daných stanovištích, v zapadlejších oblastech si je nutné taxi zavolat po telefonu. Ceny taxíků se liší v závislosti na denní hodině (v noci jsou taxíky dražší) a samozřejmě také záleží, zda se jedná o sezónu či nikoliv.

Vcelku levně vás vyjde cesta po Ibize autobusem. Zdejší autobusová doprava je na velmi vysoké úrovni, jezdí pravidelně dle jízdních řádů a pochválit je nutné také samotnou úroveň autobusů. Turisté prahnoucí po noční zábavě uvítají autobusy, které vás v noci dopraví z větších měst do nejvyhlášenějších klubů na Ibize.

A konečně, pokud byste chtěli během pobytu na Ibize udělat něco pro své zdraví, pak máte samozřejmě možnost vypůjčit si jízdní kolo, v jehož sedle zase zažijete zcela jiné zážitky.

Comments are closed.