Jak se na Ibizu dostat

Prvním územím na Ibize, které spatří drtivá většina návštěvníků tohoto ostrova, bude pravděpodobně mezinárodní letiště Aeropuerto de Ibiza, které se nachází přibližně 8 kilometrů od centra hlavního města ostrova. Doprava letadlem na Ibizu je totiž vůbec nejčastější a právě letiště poblíž města Ibiza je současně také jediným letištěm na území celého ostrova.

Důvodů, proč je letecká doprava nejrozšířenější, je samozřejmě hned několik. Jednak se jedná o velmi rychlou a pohodlnou možnost dopravy, ale zároveň za to může do jisté míry také fakt, že většina turistů mířících na Ibizu využívá při svých cestách služeb cestovních kanceláří, které své klienty na Ibizu dopravují právě výhradně letadlem. Ibiza je oblíbeným letoviskem v mnoha zemích západní Evropy, a tak se jí dostalo luxusu v podobě celé řady přímých letů z mnoha velkých evropských letišť. Cestovní kancelář vám zajistí také samotnou cestu z letiště přímo do konkrétního letoviska, kde bude trávit svou dovolenou. Nejčastěji se jedná o cestu autobusem, který vás vyzvedne přímo na letišti.

Pokud je však pro vás organizovaná doprava na Ibizu téměř až noční můrou a svou dovolenou si neužijete bez toho, abyste si naplánovali také samotnou cestu, pak máte hned několik dalších zajímavých možností, jak se na toto místo podívat. Ihned po letadle se jako nejrozumnější varianta tváří cesta lodí. Trajekty na Ibizu pravidelně vyplouvají z mnohých španělských přístavů. Nejkratším spojením je cesta z přístavu Denia, odkud vyplouvají superrychlé trajekty společností Balearia či Iscomar, jež vás na Ibizu dovezou za dvě hodiny.

Hlavním lákadlem, proč dát přednost cestě trajektem před letem letadlem, je možnost dopravy vlastního vozu na ostrov. Nebudete tak muset platit vysoké částky za pohyb po ostrově a budete mít velkou výhodu v honbě za poznáním všech koutů ostrova Ibiza.

Comments are closed.